Analitik Kimya Sektöründe En Yeni Tedarikçiniz...

BİZİ ARAYIN:
0 (850) 432 22 35

 

AFFINISEP, numune hazırlama ve ekstraksiyon teknikleri için sarf malzemeleri yapımında uzmandır. Akıllı uygulamaya özel kitler, kullanıma hazır önceden geliştirilmiş yöntemler ve seçici ekstraksiyon ihtiyaçlarınız için en üst düzeyde bilimsel destek ile iş akışlarınızı basitleştirerek size zaman kazandırır. Ar-Ge ekibi, doğru bilgileri olabildiğince çabuk almanıza yardımcı olacak yüksek kaliteli ürünler geliştirmeye kendini adamıştır;

Numune alma ve numune hazırlama, analitik kimyager için eser analizinde kilit adımlardır. Bu alanda uzman olan AFFINISEP, otomatikleştirilmiş, yüksek verimli veya manuel numune hazırlama için Katı Faz Ekstraksiyonu (SPE), pasif numune alma ve filtreleme işlemlerine dayalı eksiksiz bir çözüm yelpazesi sunar.

 

●       Katı Faz Ekstraksiyonu (SPE)

●       SPE Diskleri

●       Spin SPE

●       SPE Tips

●       Pasif örnekleyiciler (POCIS, SPATT)

●       96 Wellplate SPE

●       Filtreleme kolonları

●       Dispersive SPE, Quechers

●       SLE

●       SPE Manifoldları ve Aksesuarları

 

Çeşitli uygulamalar için çok sayıda kimyasal faz ve format mevcuttur. Size giderek daha karmaşıklaşan ve çeşitlenen numune hazırlama zorluklarıyla yüzleşmenizde yardımcı olmak için gerekli tüm unsurları sağlayan kapsamlı bir SPE yelpazesi sunuyoruz:

▪ Etkileşimleri ortadan kaldırarak veri analizini basitleştirin

▪ Analitin zenginleştirilmesiyle hassasiyeti ve güvenilirliği artırın

▪ Karmaşık numunelerden yüksek ve tekrarlanabilir geri kazanım verimleri elde edin

 

Katı Faz Ekstraksiyonu (SPE)

AFFINIMIP®SPE, AttractSPE® ve SilactSPE™, hızlı ve seçici numune temizliği, yüksek geri kazanım ve doğru kantitatif analiz için gerekli konsantrasyonu sağlayan güçlü tekniklerdir. Genellikle flanşlı veya flanşsız SPE kartuş formatı olarak mevcuttur (Bazı otomatikleştirilen uygulamalar için flanşsız)

SPE Diskleri

AttractSPE®Disk'ler, çok çeşitli kirleticilerin ekstraksiyonu için Katı Faz Ekstarksiyon Diskleridir. AttractSPE®Disk'ler, hedeflenen analitlerin herhangi bir geçiş olmaksızın tutulması için ince ve tek tip SPE diskleridir. Attract SPE®Disk'ler, kendi spesifikasyonlarını gerektiren çok farklı iki alanda çeşitlendirilmiştir: Çevre analizleri ve Biyomoleküler analiz.

Mikro Kirleticiler veya Biyotoksinler için Pasif Numune Alma

Pasif örnekleme, sudaki kirleticilerin kısa ve uzun bir süre boyunca (ortalama bir aylık saha konuşlandırması ile) izlenmesini sağlar ve bunun için herhangi bir güç, bakım ve denetim gerekmez. Laboratuvarda toplanan kirleticilerin (pestisitler, ilaç kalıntıları, biyotoksinler, PAH'lar, Glifosat ve AMPA…) konsantrasyonunun ortalaması ölçülür. AFFINISEP, sudaki pestisitler, ilaçlar veya biyotoksinler gibi kirleticilerin örneklenmesi için POCIS, SPATT, Chemcatcher için pasif örnekleme için geniş bir çözüm yelpazesi sunar.

Membranlı veya Fritli Filtrasyon

AttractFiltra, vakum manifoldu, yerçekimi veya SPE otomatları kullanılarak numune parçacıklarının filtrasyonu için membran kullanımına dayalı bir filtrasyon kartuşu veya 96 kuyulu plakadır. Çok çeşitli membranlar mevcuttur ve çok çeşitli numune filtrasyonu sağlayabilir. Protein çökeltme için çift fritli kartuşlar da mevcuttur.

Dispersive (Ayırıcı) SPE – Quechers

Qcleanup™ ayırıcı SPE ürünleri, çoklu kalıntı pestisit analizleri sırasında meyve ve sebzelerin temizlenmesi için QuEChERS yöntemi tarafından kullanılan Magnezyum Sülfat, PSA, karbon siyahı veya C18 karışımıdır.

Desteklenmiş Sıvı Ekstraksiyonu (SLE)

AttractSPE®SLE, emülsiyon formasyonu olmadan sulu bir ortamdan organik bir ortama geçmek için LLE'ye bir alternatif olan Desteklenmiş Sıvı Ekstraksiyonudur (a.k.a SLE). SLE, hidrofobik molekülleri sudan organik bir çözücüye aktarmak için kullanılır. Ayrıca bu işlem, proteinlerin veya lipitlerin uzaklaştırılması için de kullanılabilir.

Mikroekstraksiyonlar

Proteomik veya genomik analiz için numune boyutu genellikle birkaç mikrolitredir. Ancak, bu kadar küçük numune boyutunda numune hazırlamak için numune hazırlama araçları kullanılmalıdır. Bazı örnek hazırlama araçları aşağıda sunulmuştur. Bunlar, emici olarak AttractSPE®Disklerin kullanımına dayanmaktadır. Diske gömülü bu yoğun paketlenmiş boncuklar sayesinde, klasik paketlenmiş toza kıyasla elüsyon hacmi oldukça azalır.

AttractSPE® Pipet Uçları – Stagetips

µSPE kolonu, pipet uçlarının (Stage-tips) içinde tek tip bir diskin immobilize hale getirilmesiyle tasarlanmıştır.

AttractSPE® Spin SPE

Bir mikrosantrifüj SPE tüpünün içinde tek tip bir diskin immobilize hale getirilmesiyle tasarlanan SPE kolonu.

AttractSPE® Disk 96 well-plate SPE

Tek tip bir diski immobilize hale getirerek tasarlanmış 96 SPE kuyucuklu plakası.

AttractSPE® Disk SPE kartuşları

Tek tip bir diski immobilize hale getirerek tasarlanan SPE kartuşları  

Desteklenen Sıvı Ekstraksiyonu (SLE)


AttractSPE®SLE

Katı Faz Ekstraksiyon (SPE)


AFFINIMIP®SPE
AttractSPE®
SilactSPE™

Membranlı veya Fritli Filtrasyon


AttractFiltra

Mikroekstraksiyonlar


AttractSPE®Diskler