Analitik Kimya Sektöründe En Yeni Tedarikçiniz...

BİZİ ARAYIN:
0 (850) 432 22 35

1971 yılında kurulan Edinburgh Instruments Ltd şu anda dünyanın en büyük modern moleküler spektroskopi ve gaz sensör üreticilerinden biridir. 50 yılı aşkın süredir son teknoloji spektroskopik enstrümantasyonun araştırma, geliştirme ve üretiminde dünya lideridir.

Tasarım/Üretim

Bu süre zarfında, kalite ve yenilik konusunda dünya çapında bir üne kavuşmuştur. Photoluminescence, Raman, UV-Vis ve Transient Absorption dahil olmak üzere çeşitli spektroskopi pazarları için spektroskopik sistemler tasarlar ve üretir.

Satış Öncesi ve Sonrası Destek

Şirket, bire bir müşteri hizmetleri desteği ile birlikte yüksek kaliteli, doğru enstrümantasyon sunma konusunda oldukça değerli bir üne sahiptir.

Ürün Çeşitliliği

Bilimsel araştırma ve endüstriyel pazarlar için geniş ürün yelpazesi… fotokimya, fizik, protein çalışmaları, biyokimya, biyofizik, moleküler spektroskopi, optik pulsed lazer uyarma, interferometri, plazma teşhisi, atmosferik çalışmalar, malzeme işleme, katı hal fiziği ve malzeme bilimi, yenilenebilir enerji, iklim kontrol ortamları, proses kontrolü ve daha pek çok çalışma alanını desteklemektedir.                       

Tarihçe

1971 yılında Profesör S. D. Smith tarafından kurulan Edinburgh Instruments Ltd şu anda dünyanın en büyük modern moleküler spektroskopi ve gaz dedektörü üreticilerinden biridir.

Heriot-Watt Üniversitesi'nde kurulan Edinburgh Instruments Britanya'nın orijinal Üniversite ""Research Parkı""ndaki ilk özel şirket olmuştur. 3 tesiste 130'dan fazla kişiye istihdam sağlamakta ve Edinburgh'un eteklerinde bulunmaktadır.

Time-Correlated Single Photon Counting (TCSPC) öncülerinden olan Edinburgh Instruments aynı zamanda 1978 yılında nanosaniye flaş lambasına dayalı Zaman Tanımlı Floresans Spektormetre geliştirmiştir. Bu ürün yelpazesi, piyasadaki en son bilgisayar kontrollü, kombine kararlı hal ve Zaman Tanımlı Floresans Spektrometre, FLS1000 ve dünyanın en hassas tezgah üstü spektroflorometrelerinden olan FS5'in geliştirilmesiyle sonuçlanmıştır.

1980'lerde piyasaya çok çeşitli kızılötesi ve uzak kızılötesi gaz lazerler (CW, pulslu CO2, CO lazerleri ve optik olarak pompalanan TeraHertz lazerleri) sunulmuştur. Şu anda çok çeşitli lazerler ve LED'ler sunulmaktadır.

2019 yılında ürün yelpazesi çeşitlendirilmiş, DS5 UV-Vis Spektrofotometre ve RM5 Raman Mikroskobunu tanıtılmıştır.

DS5 UV-Vis Spektrofotometre, doğruluk ve hassas ölçümlerin sonuçların anahtarı olduğu birçok analitik uygulama için uygun, yüksek performanslı bir çift ışınlı cihazdır.

RM5 Raman Mikroskobu, analitik ve araştırma amaçlı kompakt ve tam otomatik bir Raman mikroskobudur. RM5'in gerçek eş odaklı tasarımı pazara özgüdür ve kesin spektral çözünürlük, uzamsal çözünürlük ve hassasiyet sunar.